Kontakty

Veterinární ošetřovna Petrovice

Edisonova 3
Praha 10 Petrovice
101 00

MVDr. Roman Hanke - 604 238 271
MVDr. Václav Čížek - 702 050 856

hanke.roman@volny.cz


Vnitřní parazité

U psů a koček se nejčastěji setkáváme s parazity ze skupiny tzv. oblých červů (např. škrkavky) a plochých červů (např. tasemnice).
Obě skupiny parazitují ve střevech hostitele a živí živinami z jejich obsahu. Tím vlastně konkuruje svému hostiteli a omezuje ho v příjmu a zužitkování živin.
Příznaky nakažení oběma skupinami parazitů jsou často velmi neznatelné až žádné. Někdy je doprovázeno nespecifickými příznaky jako je svědění v okolí konečníku (hlavně v případě plochých červů), chřadnutím, matnou srstí, ospalostí.
Proto je nutno provádět nejméně 2x ročně parazitologické vyšetření trusu a v případě jeho pozitivního výsledku zvíře odčervit - to je podat mu příslušný prostředek proti vnitřním parazitům.
Specifický postup je třeba volit u mláďat (jak koťat, tak štěňat). Mláďata jsou prakticky vždy napadena oblými červy a je nutno je odčervit už v raném věku. První odčervení se provádí ve věku 2-4 týdnů a následně (dle podmínek) 2 - 3 odčervení v intervalu 2 - 3týdnů. Konkrétní postup zvolí veterinář dle podmínek.

.